Yoksul zenginler

05 Mayıs 2018 Yazan  
Kategori MAKALE YORUM

YALAN DÜNYA BOŞ HAYAT ( Metin Yiğit )
İnsanlar dünyaya geldikten sonra bir ömrü nasıl tükettiğinin farkında olmadan yaşayıp ziyan olup gidiyorlar. Dünya hayatı hepimiz için tatlı ama ölüm hakikatı asla göz ardı edilmeyecek bir şekilde karşımızda duruyor.

O ölümki her şeyin yalan olduğu kainatta en gerçek son olarak tüm canlılara kucak açmış bekliyor. Zengin yoksul sağlıklı veya hasta, tüm insanlar aslında yaşadıkları an itibariyle göründüklerinin tam aksine bir gerçeği yaşadıklarının farkında bile değiller.

İşte olduğu sanılan ama asla olmayan zenginliğin yada varlığın gerçeği:
Düşünün bir eviniz iki arabanız üç çocuğunuz sevdğiniz yada sevmediğiniz bir eşiniz, sevdiğiniz veya istemeden çalıştığınız iş yeriniz var.

O halde her şeyi bir yana bırakalım ve düşünelim. Sahip olduğumuz varlıklara yaşadığımız sürece ne kadar sahibiz yada zaman ayırabiliyoruz.

Çok güzel bir eviniz var bu evinizde ne kadar kalıyor ve yaşıyorsunuz ?
Gün boyu çalışıyorsunuz evinize en erken akşam yedi de vardınız. Neler yapabilirsiniz?
a- yemek yemek yarım saat
b- çay kahve anı yarım saat
c- tv izleme iki saat
d- çocuklarınıza ayırdığınız zaman on dakika daha fazla diyenler sadece istisnadan ibaret
e-eşinize yarım saat
f- uyku altı ile yedi saat arası
Böylece saray yavrusu olsa kalavagınız ev ve aile hayatınıza ayırdığınız bir ömürlük zamanın süresini kendiniz hesaplayın.

Arabanızla yolda gidiyorsunuz, evinizden ve ailenizden uzaklaştınız onları görmüyorsunuz. İşte o aracınızı durdurun ve düşünün varlığını bildiğiniz ama görmediğiniz bir eviniz aileniz malınız mülkünüz var. Peki elinizi süremediğiniz gözünüzle göremediğiniz o an itibariyle harcayamadığınz bir dünya malınız olsa kime ne faydası var.

Uzun sözün kısası sahip olduğumuzu sandığımız ev ,eş, çocuklar,mal mülk her ne varsa onlara sahip olduğumuz anları bir düşünün bir ömür kendi kendimizi nasıl avuttuğumuzu görün bakalım yanlışmı düşünüyorum.

Metin Yiğit

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!