Yaradılış gayemiz ( Günün yazısı )

24 Haziran 2018 Yazan  
Kategori MAKALE YORUM

Hayatın Anlamı ( İlknur Polat ) yazdı
Sabah uyandığım da çevreme şöyle bir baktım ömür denen süreç heran bitebilir. Biz insan olarak ömrümüzü nasıl tüketiyoruz.Ye,iç uyu yat,kalk. Bu kadar basit mi yaratılış gayemiz.

Para hırsı maddiyat düşkünlüğü ,çıkar gayesi insanların yaşamını dolmuş .Dostluk,iyilik ,sevgi,saygı rafa kaldırılmış.Haberlerde güzel bir habere rastlamak mümkün değil.
Kazalar,kavgalar bir hiç uğruna öldürülenler, kaybolanlar,şiddet gerginlik. Ne dir bu öfke? kime bu kızgınlık?.Anlamak mümkün değil her sorunun bir cevabı var bunun yok gibi…

Oysa dinimiz İslam tüm güzellikleriyle kapılarını açmış bizi bekliyor bir okusak bir anlasak şükre bir yönelsek teslim olsak .İçimizdeki ümitsizlik karamsarlık tek tek kaybolacak gözlerimiz ozaman gerçekleri görecek.Görmek sadece maddeyi görmek değil gerçeği görmek insanı anlamak yaşamı anlamak o zaman değer kazanacak.

Oturup düşünelim toksak şükredelim aç olanlar gelsin aklımıza sağlıklıysak sağlığını kaybedenler gelsin aklımıza ….İnanarak yaşamak bir umuta sarılmak nefsi kötülükten arındırmak hiç de zor değil aslında .

İlknur Polat

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!