Şeker hastalığına çörek otu şifası

14 Ocak 2018 Yazan  
Kategori BİTKİLER VE SAĞLIK

ŞEKER HASTALIĞI TEDAVİSİNE ÇÖREK OTU
Diyabet hastalığının halk dilinde ismi şeker hastalığı olarak anılmaktadır. Son zamanlarda en fazla görülen hastalıklar arasına giren şeker hastalığının oluşumu iki çeşit olarak bilinmektedir. Tip 1 diyabet ve tip 2 diyabet olarak bilinir ve dikkat edilmediğinde hayatınızı olumsuz yönde etkilese de dikkat edildiğinde şeker hastalığıyla barışılabilmektedir

Tip 1 diyabet rahatsızlığı genellikle doğuştan olan bir rahatsızlıktır. Tip 1 diyabet rahatsızlığının tedavi yöntemi insülin tedavisi olarak bilinmektedir. Son zamanlarda cerrahi müdahale ile yapılan tip 1 diyabet tedavisinde de büyük ölçüde başarı elde edilmiştir.

Tip 2 diyabet ise 40 yaşını geçen kişilerde görülen ve yeme içme bozukluğundan dolayı genellikle obez kişilerde görülen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın bitkisel yöntemlerle bir çok tedavi çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en fazla işe yarayan bitkisel tedavi yöntemi çörekotu ile tedavi yöntemidir.
Çörekotunun Şeker Hastalarına Faydası

Çörekotu birçok şeker hastası tarafından düzenli olarak kullanıldığında iki ay zarfında şeker hastalarının 180 mg/dl olan açlık şekeri ölçümlerinin 120 mg/dl oranına düştüğü görülmektedir. Düzenli olarak kullanıldığında şeker hastalığını tamamen ortadan kaldırmaya da yardımcı olması için kullanılabilir.

Fakat şeker hastalığının bir diyet hastalığı olduğu bilinmeli ve çörekotu kürünü uygularken kesinlikle yağlı, unlu, şekerli ve hazır gıdalar tüketilmemelidir. Tüketilen gıdalar ne olursa olsun tüketme miktarı oldukça fazla önemlidir.
Çörekotunu şeker hastaları nasıl kullanmalı?

Çörekotu şeker hastaları için en yararlı bitki grubundadır. Çörekotu şeker hastaları tarafından kullanılmak istendiğinde mutlaka kabaca öğütülerek kullanılmalıdır. Çörekotunun taze olarak öğütülmüş olması da önemlidir. Çörekotu aç karnına sabahları tüketilebilir. Fakat çörekotu ile şeker hastalığına şifa bulmak isteyen kişilerin şeker seviyeleri de önemlidir. Şeker hastaları tarafından aşağıda verilen oranda çörekotu tüketimi yapılırsa kilosu olan şeker hastalarının zayıfladığı da görülecektir.

Açlık kan şekeri 200 mg/dl: Günde 3 kez aç karnına 1 şeker kaşığı tüketmeli
Açlık kan şekeri 160 mg/dl: Günde 2 kez sabah ve akşam aç karnına 1 şeker kaşığı tüketmeli
Açlık kan şekeri 120 mg/dl: Günde 1 kez sabah aç karnına bir şeker kaşığı tüketmeli

ŞEKER HASTALIĞINA BİTKİSEL ÇARELER
Şeker Hastalığından Mahlep, Çörek Otu, Tarçın, Üzüm Çekirdeği İle Kurtulun!

Tip 2 diyabet dünyada ve ülkemizde en sık görünen rahatsızlıklardan birisidir. Fakat şeker hastalığı ile yaşamanın kader olmadığı bilinmelidir.

Fazla kiloların sebep olduğu bu hastalıktan fazla kilolardan kurtulduğunuzda tamamen şeker hastalığından kurtulmak mümkündür. Şeker hastalığından kurtulmanın bir yolu da şeker düşürücü ve insülin düzenleyici bitkilerden geçmektedir.

ŞEKER HASTALIĞINA ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ
Bu bitkilerin bir karışımı şeker seviyesini birkaç ayda düzenli kullanıldığında normal seviyelere düşürmektedir. Denenmiş bir kür olan mahlep, çörekotu, tarçın ve üzüm çekirdeği karışımı şeker hastalığını tamamen ortadan kaldırmaktadır. İnsülin seviyesini ayarladığı için kullanan kişilerin iştah seviyesi azalarak fazla kilolarından kurtulduğu da görülmektedir.

MAHLEP ÇÖREKOTU TARÇIN VE ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ
Mahlep, çörekotu, tarçın ve üzüm çekirdeği nasıl kullanılır? Bu 4 tane bitki öğütülerek toz haline getirilmelidir. Her birinden 50 gram olmalı ve hepsi birden harmanlanmalıdır. Her yemekten önce aç karnına bir şeker kaşığı içildiğinde bir ay süre sonra şeker seviyesinin oldukça çok düştüğü görülmektedir.

ŞEKER HASTALIĞINA MAHLEP
Mutlaka şekerinizde bir miktar düşüş olacaktır o zaman doktorunuza başvurarak ilaçlarınızı yeni baştan düzenlemesini isteyiniz. Bu şekilde kademeli olarak ilaçlarınızın hepsinden kurtulabilir ve ilaçsız bir hayata adım atabilirsiniz. İlaçlarınıza düzenleme yapıldıktan sonra mahlep, çörekotu, tarçın, üzüm çekirdeği uygulamasına devam ediniz. Uzun süre kullanımda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu kürün uygulamasına şeker hastalığından tamamen kurtulana kadar devam edebilirsiniz.

ŞEKER HASTALIĞINA TARÇIN
Kullanan kişiler arasında tamamen şeker ilaçlarını kullanmayı bırakan kişiler de bulunmakta ve tip 1 diyabette insünilin kullanmayı bırakarak ilaca başlayan kişiler de bulunmaktadır. Bu kür uygulanırken yağlı yemekler, karbonhidratlı yemekler ve kızartmalar tüketilmemeli et yemekleri daha çok haşlama ve ızgara tercih edilmelidir. Sebze ağırlıklı beslenmek bu kürün uygulamasını yaparken daha iyi kürün yararının hissedilmesine sebep olur.

ŞEKER HASTALIĞINA ÇÖREK OTU
Bu kürü uygulamaya başladığınızda hemen ilaçlarınızı kesmeyin. Çünkü diyabet ilaçlarınız ilk başlarda şeker seviyenizi bu kür ile birlikte ayarlamaya yardımcı olacaktır. Fakat kürü uygulamaya başladıktan ve diyetinize de dikkat ettikten sonra 15 gün bu kürü uyguladıktan sonra kapsamlı bir şeker ölçümü yapınız.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!