Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 25 haziran 2011

25 Haziran 2011 Yazan  
Kategori İSLAM VE YAŞAM

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yapıldı

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Manisa’da Sultan Camii’nde gerçekleşti. Kur’an ziyafetinde Ege Bölgesi’nden 10 aday yarışmaya katıldı. Yarışmanın birincisi İzmir Balçova’dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel oldu. Ahmet Yüksel 21 Ağustos’ta Türkiye finalinde Ege Bölgesi’ni temsil edecek.

Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışması Sultan Cami’nde gerçekleştirildi. Aydın, Antalya, Isparta, İzmir, Burdur, Denizli, Uşak, Muğla, Afyon, Manisa illerinden katılan yarışmacılar Kur’an-ı Kerim’i daha güzel okumak için birbirleriyle yarıştı. Vatandaşlar Kur’an-ı Kerim ikliminden feyzinden faydalanmak için camiyi doldurdular. Denizli Müftüsü Alaeddin Gürpınar da yarışmayı izledi. Yarışma Hatuniye Camii İmam Hatibi İsmail Cesur’un Kur’an-ı Kerim tilaveti okumasıyla başladı. Manisa Müftülüğü İlahi korosu birbirinden güzel ilahileri vatandaşlar için okudu.

Yarışmanın seçili kurulu İl Müftüsü Sinan Cihan, Kuran Kursları Müdürü Osman Eken, Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Mehmet Demirtaş, İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Arif Karaca ve Hatuniye Camii İmam Hatibi İsmail Cesur tarafından oluşturuldu.

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Sinan Cihan, “Kur’an-ı Kerim bizim rehberimiz, mukaddes kitapların sonuncusudur. Her yıl 01–07 Ekim tarihleri arasında kutlanan camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle Hafızlık, Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma ve Ezan-ı Güzel Okuma konularında çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Güzel olan Kur’an’ı güzel okuma yarışması da son derece manalıdır. Bu tür yarışmalar sayesinde Kur’an-ı Kerim ile daha birlikte oluyoruz.” dedi.

Birinci olan 21 ağustosta Ege bölgesini temsil  edecek
İl Müftüsü Sinan Cihan, “Yarışmalar ilçelerden başlıyor, il, sonra bölge ve en sonunda Türkiye finaliyle sona eriyor. Bugün burada birinci olan arkadaşımız 21 Ağustos 2011 tarihinde Kırşehir’de yapılacak olan Türkiye finalinde Ege Bölgesi’ni temsil edecektir. Kur’an-ı Kerim’e daha fazla sarılmalıyız.” dedi.

Yapılan kura çekimi sonrası her aday sırası gelince Kur’an-ı Kerim’i okudu. Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasına Manisa’dan Kenan Evren Sanayi Sitesi Camii İmam Hatibi Yusuf Ege, Burdur’dan Başmakçı Köyü Yukarı Camii İmam Hatibi Abdülaziz Kuruoğlu, İzmir Balçova’dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel, Afyonkarahisar Sandıklı’dan Sorkun Çarşı Camii İmam Hatibi Halil Genç, Uşak Ulubey’den Sanayi Camii İmam Hatibi İsmail Bulut, Antalya Konyaaltı’dan Arapsuyu Eski Camii İmam Hatibi Yunus Akkulak, Denizli’den Delikçınar Yeni Cami Müezzini Mevlüt Sağ, Isparta’dan Ulu Camii imam Hatibi Abdullah Ertuç, Aydın Köşk’ten Gökkiriş Köyü Gökiçi Mahallesi Camii İmam Hatibi Tuncay Yüksel ve Muğla Marmaris’ten İçmeler Kasabı yeni Camii Müezzini Vehbi Şimşek yarışmacı olarak katıldı.

Yarışma sonucunda en güzel Kur’an-ı Kerim’i okuyan İzmir Balçova’dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel 1. olurken, Burdur’dan Başmakçı Köyü Yukarı Camii İmam Hatibi Abdülaziz Kuruoğlu 2. ve Antalya Konyaaltı’dan Arapsuyu Eski Camii İmam Hatibi Yunus Akkulak ise 3. oldu. 1. olan Ahmet Yüksel, 21 Ağustos’ta yapılacak olan Türkiye finalinde Ege Bölgesi’ni temsil edecek. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Enter Google AdSense Code Here

Yorumlar


2 Yorum yapılmış "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 25 haziran 2011"

  1. yusuf demişki 26 Haziran 11 14:05 

    be kardeşim Allah sizi bildiği gibi yapsınşbu ne dengesizlik kardeşim bir yanda Kur-an-ı Kerim diğer kısımda mayolu bir bayan reklamı ayıp yaaa bari reklamı alırken seçim yapsanız olmaz mı ….
    Allah’a havale ediyorum sizin gibi insanları başka birşey demiyorum …..

  2. admin H.METİN YİĞİT demişki 26 Haziran 11 21:14 

    Değerli kardeşim sana hak veriyorum tamamen haklısın.Tüm sitelerdeki reklam organizasyonunu googlenin Adsense adlı kurumu yapıyor.Sitelerin buna müdahale etme ve itiraz etme şansı yok. İsterlerse kuranı kerimin karşısına incil reklamı isterlerse çok daha rezil bir reklam verebilirler. Tüm siteler reklam anlaşmasına uymak zorundadır.Hoşumuza hiç gitmesede bu duruma katlanmak zorundayız bizleri anlayacağınızı ümit ediyorum duyarlılığın için Allah razı olsun

Yorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!