Otoyollarda son durum 19 Ekim 2013

19 Ekim 2013 Yazan  
Kategori HABER GÜNCEL

Bayram dönüşü yol durumu 19 Ekim 2013
Kurban Bayramı’nı İstanbul dışında geçirenlerin geri dönmeye başlaması nedeniyle TEM Otoyolu’nun Kocaeli kesiminde yoğunluk yaşanmaya başladı. Zaman zaman trafik durma noktasına geliyor.

Hafta sonu yaşanacağı tahmin edilen yoğunluğa takılmak istemeyen tatilciler erken dönüşe geçince beklenen yoğunluk dün akşam saatlerinden itibaren başladı. Sabah saatlerinde rahatlayan trafik, tekrar yoğunlaşmaya başladı. TEM Otoyolu’nun Kocaeli kesimindeki Bekirdere Rampası mevkinde yağmur yağışı sebebiyle de trafik durma noktasına geldi. Araçların ‘dur-kalk’ ilerlemesi nedeniyle uzun araç kuyruğu oluştu. Bekirdere Rapması’ndan sonra, otoyolun İzmit batı katılımına kadar yolun zaman zaman 3 şeritten 2 şeride düşmesi ve tüneller bölgesinin bulunmasından dolayı bu bölgede trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Öte yandan, otoyolun İstanbul-Ankara istikametinde trafik akışı da yok denecek kadar az olduğu gözleniyor.

YAGIŞLARA VE HATALI SOLLAMALARA DİKKAT

Bayram tatili dönüş trafiğinde en büyük yoğunluk yine Yalova Topçular feribot iskelesi ile TEM’in Kocaeli geçişinde görülecek. Havanın da yağışlı alması nedeniyle sürücücülerin tüm yollarda daha dikkatli araç kullanmaları istendi.

Akdeniz ve Eskişehir yönlerinden gelen araçlar Adapazarı turtikelerinde TEM’e katılıyor. Bu noktada Ankara yönünden gelen araç trafiği ile birleşmesi sonucu TEM’in Adapazarı-İzmit arası oldukça yoğun hale geliyor. Bu araç trafiğine, İzmir-Bursa-Yalova yönünde E-130 karayolu üzerinden gelen araçlar da, Kandıra turnikelerinin bulunduğu noktada katılıyor.

İzmit’in kuzeyinden geçen TEM’in bu noktasında başlayan Bekirdere Rampası’nda, buraya kadar 3 şerit olan yol 2 şeride düşünce sıkışma görülüyor. Her bayram dönüşü bu bölgede trafik, tünel ve viyadükler de geçildikten sonra biraz olsun rahatlıyor.

Sürücülerin ayrıca, Körfez ilçe ile Hereke arassında, Mağara Burnu Virajında, Dilovası Rampası’nda, havanın da yağışlı olması nedeniyle çok daha dikkatli olmaları, şerit ihlali ve sollama yapmamaları istendi.

Karayolları Genel Müdürlüğü Yol Durumu Bülteni

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!