İsrail ve mossad’ın Türkiye üzerindeki kirli oyunları

09 Haziran 2010 Yazan  
Kategori HABER GÜNCEL

Ölen mehmetçiklerin kanlarında onlarında parmağı var
İsrail Kandil’e Silah Sevkiyatı Yapıyor
ABD’li Gazeteci Hersh, İsrail-PKK ilişkisiyle İlgili Çarpıcı Değerlendirmelerde Bulundu.

İsrail ve pkk

Gazeteci Hersh’tan İsrail-PKK ilişkisiyle ilgili değerlendirme
ABD’li gazeteci Hersh, Ortadoğu’daki gelişmeleri Takvim’e değerlendirdi: İsrail, Kandil’e silah sevkiyatı yaptı. Yahudiler, bölgede istikrarsız bir Türkiye istiyor
Dünyanın en saygın gazetecilerinden olan ABD’li Seymour Hersh, İsrail’in Ortadoğu’nun tek gücü olmak için neler yaptığını anlattı… İsrail, Ortadoğu’da tek söz sahibi olmadığını, Türkiye’nin sürekli güçlendiği değerlendiren Pulitzer ödülü Hersh, PKK ile İsrail bağlantılarına dikkat çekiyor.

İsrail, Ortadoğu’da eski gücüne kavuşmak için birçok hamle deneyecek. Türkiye’yi zayıflatmak için de hazırda bekleyen PKK kullanılıyor. Bunun alt yapısı 2003’te atıldı. Geçen yıllar arasında kat edilen yolu iyi analiz etmek gerekir. 20 yıldır MOSSAD Irak’ın kuzeyinde bekleme halindeydi. Şimdi ise faal olarak çalışıyor.

İSRAİL 10 YIL ÖNCE ÇOK GÜÇLÜYDÜ
İsrail’in PKK’dan beklentisi oldukça yüksek. Özellikle Irak’ta yaşanan kaostan sonra Irak’ın kuzeyi daha da önem kazandı. PKK şu anda kontrolsüz güç gibi. Türkiye’nin istikrarından huzursuz olan ülkeler PKK’yı kullanıyor. Şimdi sıra İsrail’de. İsrail, 10 yıl öncesinde Ortadoğu’da çok güçlüydü. Ancak hatalı politikalar, gücünü iyice eritti.
İSRAİL PKK’yı Hep destekleyecek
PKK konusunda İsrail hükümetlerinin aldığı özel bir karar yok. İsrail’de hangi hükümet iktidarda olursa olsun, devlet tavrı olarak PKK’yı destekleyecek. Çünkü Ortadoğu’da güç dengelerini kendi lehlerini çevirmek için Türkiye’ye karşı oyunlar hazırlanmalı. Planlı bir şekilde bu hazırlanıyor.

Ancak İsrail’in PKK maşasıyla yaptığı çalışma, Türkiye’nin lehine bir olayın gelişmesine neden oldu. Geçmişte darbeler yapan Ordu, PKK nedeniyle AKP ile mükemmel bir uyum içinde çalışmaya başladı. Tek amaç PKK’yı yok etmek. Ordu ve hükümet tek güç olarak hareket ediyor. Bu konuda Türkiye asla taviz vermeyecek. Sonucu ne olursa olsun kaybeden PKK ve onun destekçileri olacak.

Birçok ülkedeki MOSSAD ajanları, bu konuda çalışıyor.
Özellikle silah konusunda PKK’ya son derece büyük destek veriliyor. Dikkat edin PKK ve PJAK’ın kullandığı silahlar aynı. Hatta seri numaraları bile birbirlerinin devamı. Kandil’e silah yardımı helikopterlerle yapıldı. İsrail PKK’ya desteğini zamanla arttırdı.

50 yıl önce Irak’ın kuzeyini terk eden Yahudi Kürtler, 2003 yılındaki işgalden sonra bölgeye geri döndü. Birçoğu şu anda PKK ile işbirliği halinde. Bu gelişmenin amacı çok yakında anlaşılacak. Biliyorsunuz Kürdistan Anayasası hazırlandı. Hazırlayan kişi Yahudi asıllı bir Kürt’tü. Sonra o profesyonel bir suikastle öldürüldü. Ancak o görevini tamamlamıştı. Cinayetin esrarı çözülemedi. Elbette zamanı gelince o da ortaya çıkacak.

İsrail’in en büyük özelliği yaptığı işi çok gizli ifşa etmesidir. Ancak gelişen dünya teknolojisi, İsrail’in bu gizliliğini yok etti. Yapacağı birçok operasyon daha hazırlık aşamasında ortaya çıkıyor. Bu da İsrail’i çok zor durumda bırakıyor.
Türkiye İsrail’le yaşadığı gerilim artarsa, bundan kazançlı çıkacak ülke Ermenistan olacak. Çünkü ABD’deki Yahudi kuruluşları, kabul etmek istemeselerde 1915 olaylarına destek verecek. Hatta bazı konularda ortak çalışmaya başladılar. Türkiye’nin gelişmesini istemeyen bir diğer ülke de Ermenistan.

ABD, Türkiye’de birçok gizli üsse sahip. İsrail, bunların hepsinden haberdar
Başarılı gazeteci Seymour Hersh, ilginç bir iddia ortaya atıyor: ABD, Türkiye’de birçok gizli üsse sahip. Geçmiş dönemlerde faaliyete geçen bu üstler yanılmıyorsam 7 kentte bulunuyor. İsrail, bunların hepsinden haberdar. PKK da bu üstlerin yerini biliyor. Hatta PKK’dan kaçan bir itirafçı, üsler hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Fakat bu durum Avrupa’nın her ülkesi için geçerli. Özellikle Orta Avrupa’nın birçok ülkesinde Amerikan üsleri mevcut. Hatta bazı Avrupalı ülkelerin hükümetleri, üslerin yerini bile bilmiyor. NATO üsleri olarak algılanan bölgeler, aslında sadece ABD’nin çalışmaları için kullanılıyor.”

Enter Google AdSense Code Here

Yorumlar


2 Yorum yapılmış "İsrail ve mossad’ın Türkiye üzerindeki kirli oyunları"

  1. degeroto2@mynet.com demişki 10 Haziran 10 03:30 

    dünyadaki bütünterörü israil desdekliyor bu ileridekı günlerde ortayaçıkacak

  2. M.A. demişki 20 Haziran 10 08:01 

    Ben savaşın ve mücadelenin açıktan yapıldığı günlerde yapılan deşifreleri fazla sevmiyorum. Ve de ilgimi fazla çekmiyor. Ancak yıllar öncesinde dost gözüktüğümüz günlerdeki gerçek niyetleri anlasaydık ve o dönemde yüzümüze güler gibi gözüken maskelerin altındaki alçaklıkları deşifre etseydik, çok daha kıymetli olurdu. Dün ile bugünü düşünüyorum, ne acılar ne travmalar yaşadık; Yıllardır, mezhebinden dolayı, başörtüsünden dolayı, hatta taktığı gümüş yüzükten dolayı, kendi insanlarımızı adeta linç eder gibi başka düşman yokmuş gibi ezdik. Bugün başımızı kaldırdığımızda İsrail helikopterlerini kandilde gördük. GÜNAYDIN TÜRKİYE

Yorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!