Güzel müdire

24 Haziran 2018 Yazan  
Kategori EDEBİYAT

Sarışın ve güzel (Mizah öyküsü ) H.Metin Yiğit
Dev şirkete bayan personel müdürü aranmaktadır.Derken mülakata gelen sarışın güzel ve bir hanım olan Müjgan hanım işe alınır.Müjgan hanım dul ve yalnız bir kadındır.
Onun gelişine en çok sevinen çapkın muhasebe müdürü Fadıl bey olur,
İlk etapta tanışma  ve biraz muhabbet sonrası bir birlerini azda olsa tanımanın rahatlığı ile Fadıl beyin kafasında çapkınlık planları cirit atmaya başlar.

Aradan geçen birkaç gün sonrasında samimiyet biraz ilerleyince Fadıl bey atağa geçerek Müjgan hanımı yemeğe davet eder. Müjgan hanım bu teklife hayır demez. Gittikleri lüks restaurantta Fadıl bey masayı adeta donattırır.
Yemekler afiyetle yenir. Kalkma zamanı gelince hesap istenir. Gelen hesabın faturası Fadıl beyin gözlerinin yumurta kadar büyümesine sebep olur.
Bukelamun gibi renk değiştiren Fadıl bey hesabı çaktırmaz ama güçlükle öder.
Ama önemli değildir Fadıl bey harcadığı paranın birazda fazlasını şirkette bir yere masraf göstererek kendisine tahsil eder.

Hafta içi yapılan bir bir yemek fasılından sonra Fadıl bey yeni bir atağa geçerek Müjgan hanımı hafta sonu yemeğe davet eder. Müjgan hanım bu cömert muhasebeci arkadaşını kırmayı asla düşünmez. Teklifi kabul eder. Pazar günü öğlen saatlerinde aynı restaurantta buluşmak üzere sözleşirler.

Akşam yatarken kolunu yanı başındaki komidine çarpan Fadıl bey saatinin bir süre durduğunu fak edemez.Sabah uyandığında saatinin geri kaldığından habersiz,duşunu alır. En şık kıyafetlerinden birini giyerek randevuya on dakika kala restauranttaki masasındaki yerini alır. Müjgan hanım henüz gelmemiştir.

Fadıl bey yemek siparişlerini verip neredeyse gelmek üzere olan güzel müdüreyi bekler. Fakat bu bekleyiş bir saati aşınca telaşlanır.Bir süre daha bekleyip gelmeyeceğine kanat edince hesabı ister.
Çıkarılan hesabı görünce garsona yemeklere hiç dokunmadığını mümkünse biraz indirim yapmalarını rica edersede garson bunun mümkün olmayacağını söyler.

Çaresiz hesabı ödemek üzere elini cebine atınca ikinci bir şok yaşar. Zira cüzdanı değiştiği pantolonun cebinde kalmıştır.
Garsona durumu anlatır. Garson anlayışlıdır.
– Hiç önemli değil beyendi lütfen sizi bulaşıkhaneye alalım deyince çaresiz mutfağın yolunu tutar.

Aklına gelen bir düşünce ile garsona:
– Garson bey ! Pek sanmıyorum ama daha önce buraya birlikte geldiğim sarışın güzel bir bayan vardı ya,
– Hatırladım beyefendi. Hafta içide gelmiştiniz.
– İşte o bayanı bekliyordum. Pek sanmam ama gelirse lütfen ona içerde bulaşık yıkadığımı söylemeyin karizma dağılmasın.
– Üzgünüm beyefendi bu mümkün değil zira o hanım efendi de siparişini verdiği yemeklerin parasını veremediği için iki buçuk saattir içeride bulaşık yıkıyor…

Bu mizah öyküsünün tüm yayın hakları yazarımıza aittir. İzinsiz yayınlanamaz

Yazan H. Metin Yiğit

Enter Google AdSense Code Here

Yorumlar


1 Yorum yapılmış "Güzel müdire"

  1. mcit keskin demişki 21 Ağustos 10 15:46 

    valla neyalan söyleyeyim bu mizah öykünüze hayran kaldım helede konu müjdaar olunca abidin beyin yerinde bende olsaydım aynı şeyi yapardım hele müjdaarın yerinde olmayı hic istemezdim

Yorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!