Günümüzdeki evlilikler

15 Temmuz 2018 Yazan  
Kategori MAKALE YORUM

Günümüzde evlilikler‏ ( İlknur Polat )
Evlilik sosyal bir kurum olarak hayatı paylaşmak birbirini anlamak zorluklara karşı beraber hareket etmek için kurulmuş saygın bir müessesedir.

Günümüzde evlilikler pamuk ipliğine bağlı bir bakmışız evlenmişler bir bakmışız ayrılmışlar.

Eşler arasında sevgi ,saygı gün geçtikçe azalmakta, evlilikte üstünlük kurma çabası egemen olma gayreti baş göstermeye başlamıştır. Eşler malesef birbirini anlamıyor. Dayak atan eşlerin daha çok eğitimli olduğunu görüyoruz çok üzücü insana insan olarak şiddet uygulamak bu kadar yanlışken bir bayanın bir erkek tarafından mağdur edilmesi katlanılamayan bir davranış.

Madalyonun diğer yüzü anlayışsız istekleri bitmeyen hanımlar,sürekli gözü dışarda olan teknoloji canavarı erkekler, ekonomik sıkıntılarla zarar görüp yıpranan sevgiler azalınca yuvalar çatırdamaya başlıyor.
İnanç ve ahlaki eğitim eksikliği,gelenek ve göreneklerin terkedilip batı kültürüne özentilerde evlilik kurumunu hemen bitirme yoluna gidilmesine sebep olabiliyor….

Erkekler de sorumluluk duygusunun azalması ,ihanete çabuk yönelmesi bu ve buna benzer sebeplerde önemli etkenler.
Zorluklarla kurulan yuvaların sağlam temellerle oluşturulması çiftlerin anlayışlı ve birbirlerine sahip çıkılması dileğiyle …

Unutmayalım evlilik bir iş sözleşmesi değildir. iki insanın birlikte ömür geçirmesidir.Çıkar ilişkisi maddiyata dayalı evliliklerde insanlar sadece kendilerini aldatmış olur.
Tüm evli çiftlere saygı ve sevgi dolu birliktelikler diliyorum.

İlknur Polat

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!