Gülün ömrü az olur ( H. Metin Yiğit yazdı)

23 Aralık 2017 Yazan  
Kategori MAKALE YORUM

Elif gibi olmak, elif gibi dik durmak
” Güller güzeldir ömrü kısadır. Zerafeti ve güzel kokusu ile Ömürünün kısa olması belkide gülü güzel eyleyen etkenlerdem biridir.
Tüm güzelliğine rağmen gülü sevmeyen hatta hayatı boyunca eline alıp koklamayan insanların olmasıda mümkündür.

Ölüm canlıların vadesinin dolduğu an canlılık özelliğinden ayrılması demektir. Yani ebedi hayata geçişin başlangıç noktası.
Yada bir misal verecek olursak bir insanın Dünyadaki imtihanının bitişi demektir. Ölüm varsa göz yaşı vardır. Bu göz yaşının nedeni sınavın iyi yada kötü geçmesiyle ilgisi olmakla beraber alışılmış paylaşılmış bir birlikteliğin sonuna gelmekte olabilir.

Dünya hayatında Allahın rızasını gözeterek yaşamaya gayret edip kul hakkı yemeden haramlardan sakınmaya çalışarak mümin olarak vadesini doldurarak ahirete intikal edenlerin arkasından ayrılık acısı sevdiği bir insanı kaybetmenin üzüntüsüyle göz yaşı dökmek iyi bir haslettir.

Birde tam tersi Allaha kulluk görevlerini yerine getirmediği gibi boş yaşamış öldüğündede fazla üzüleni olmayıp Dünya imtihanını yanlış cevaplar ile veya boş bir kağıt vererek tamamlayanların arkasından onun akibeti hakkında endişelenerek ağlamak merhamettendir.

Kalıcı bir hasar,zarar vermeden Allaha şirk koşmadan büyük günah işlemeden birde kul hakkı yemeden Dünya hayatını tamamladığına inandığımız mümin kardeşlerimizin ardından sessiz bir gözyaşı ve FATİHA larımızı eksik etmeyelim ”

H.Metin Yiğit

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!