Dünyayı yöneten karanlık güçler

13 Mayıs 2018 Yazan  
Kategori TARİHİ BİLGİLER

DÜNYADAKİ TÜM İKTİDARLARDA ONLARIN PARMAĞI VAR
İşte 410 yıldır Dünyayı kan gölüne çeviren Rothschıld ailesi !!!
Rothschıld ailesinin hikayesi (1)
Rothschıld ailesi 410 Yıldır dünyayı yönetiyor
Bir çok kişi Rothschıld ailesinin adını bile bilmez..
Bu ailenin adı ne Forbes dergisinin düzenlediği ”Yılın Zenginleri” bölümünde yer alır nede dünya jet-sosyetesinin partilerinde adları eçer..Ancak birçok ülkenin diplomatı bu ailenin adını duydukları zaman beş dakika durmak zorundadır.
Çünkü bu aile dünya tarihi sahnesinde 1590 yılından beri vardır ve dünya bu yahudi ailesinin çok gizli faaliyetleri neticesinde bugünkü şeklini almıştır..
Çoğu kişi dünyada hiçbir aileninböylesine bir gücü elinde tutabileceğine inanamaz..Çünkü bir ailenin böylesine siyasi ve ekonomik bir gücü nasıl elde ettiğini anlayamaz..
Öncelikle şunu belirtmeliyimki aile derken üç-beş kişilik çekirdek bir aileden bahsetmiyorum..Roschild ailesinin bugün 1000-1500 civarında ferdi olduğu bilinmektedir.Bu aile ferdlerlerinin herbiri dünyanın gelişmiş olan yada gelişecek olan ekonomilerine sahip olan ülkelerinde çok derin faaliyetler sürdürmek üzere dağılmışlardır.

Dünyada olan her siyasi ve eknomik olan gelişmeyi İsrail devletinin çıkarlarına uygun düşecek şekilde düzenlemek en kutsal görevleridir..
Ailenin geçmişi 16.yüzyıla dayanıyor..Aile İngiliz Kraliyet Saraylarında kralın yaverliğini yapan bir aile olarak ortaya çıkıyor önceleri..Kralın stratejik ve ekonomik danışmanlıklarını, izlemesi gereken siyasi tutumlarını ve dış politika stratejilerini bu aile belirliyor..Sadece bununla da yetinmeyip kraliyet
saraylarındaki tüm ihaleleri kazanarak bu ihaleleri başarıyla sonuçlandırıp hatrı sayılır bir servetin desahibi oluyorlar..
Bu ticari faaliyetlerin yanı sıra yaptıkları her ticari ve siyasi faaliyetten yüklü komisyonlar da almayı ihmal etmiyorlar..
İngiliz saraylarındaki kariyerleri sayesinde kolayca kazandıkları astronomik paralarla tarihin ilk bankacılık faaliyetini gerçekleştirip,İngiliz çiftçilerine de astronomik faizlerle tarım kredisi vermeye başlıyorlar ve 50 sene geçmeden neredeyse İngiltere devletinden daha zengin bir hale geliyorlar..
Faaliyet alanını iyice geliştirip, derinleştiren Rothschıld ailesi Avrupadaki tüm imparatorlukların saraylarında söz sahibi olur hale geliyorlar..Sadece İngiltere’de değil Avrupa’nın dört bir yanında tarımla uğraşan insanlara yüksek faizle kredi verererek,altın ve gümüş komisyonculuğu yaparak servetlerini iyice katlıyorlar..
Ekonomik gücü aklın ve mantığın sınırlarını zorlamaya başlayan Rothschild ailesi daha da karanlık ve karlı bir işe girişiyorlar.
.İşin adı ”Savaşa giren devletlere faizle borçvermek”..
Bu işin ilk icraatını İngiltere-Fransa savaşındagerçekleştiriyorlar İngiltere’ye savaşa girmesi için sermaye olarak 35 ton altını faizle borç olarak veriyorlar..İngiltere,Fransa karşısında yeniliyor ve Rothschıld ailesine olan borcunu ödeyemiyor..
Bunun karşısında borcun oluşturduğu mükellefiyettendolayı İngiliz Merkez Bankası yani Bank of England ödenemeyen borç karşılığında Rothschıld ailesinedevrediliyor..
Rothschild ailesi İngiliz devletinin bu devir etme işlemini bir şartla kabul ediyor: ” İngiliz sterlinini kendilerinin basması şartı ile..”.
İngiliz hükümeti bu şartı o dönemde kabul etmek zorunda
kalıyor ve İngiliz sterlinini basma yetkisi bir yahudi ailesine veriliyor..Görünüşde ekonomi hakkında pek bilgisi olmayan arkadaşlar için bu durum pek birşey ifade etmeyebilir..

Para basma yetkisini başka bir kuruluşa yada şirkete vermek demek aynı zamanda ülkenin bağımsızlığını da bu kuruluşa satmak demektir..Çünkü bir ülkenin bankası o ülkenin parasını basarken bastığı para karşılığında o ülkenin hazinesine değerli maden koymak zorundadır..
Örneğin Türkiye Merkez Bankası, devlet matbaasında 20 YTL basıyorsa eğer devlet hazinesinde 20 YTL değerindeki altını,elması yada petrolü koymak zorundadır.
Aksi halde basılan para kağıt parçasından başka bir şey olmaz..
İşte Rothschild ailesinin de yaptığı şey budur..İngiliz sterlinini basarak İngiliz hükümetine faizle borç olarak vermiş ve karşılığında altın ve elmas almıştır..
Bu şekilde bir yılda 12,000 ton altın kar ettiği ekonomi tarihçileri tarafından bilinmekteydi.

DEVAMI İÇİN LİNKLERİ TIKLAYIN
http://www.metin1.net/rothschild-ailesinin-hikayesi-1/
http://www.metin1.net/amerikan-merkez-bankasini-ele-gecirdiler-2/
http://www.metin1.net/osmanli-devletini-nasil-yiktilar/ 3
http://www.metin1.net/yahudi-adolf-hitleri-ortaya-surduler-4/

http://www.metin1.net/dunyayi-yoneten-rothschild-ailesi-5/
http://www.metin1.net/abd-baskani-john-fitzgerald-kennedyi-olduruldu-6/

Enter Google AdSense Code Here

Yorumlar


6 Yorum yapılmış "Dünyayı yöneten karanlık güçler"

 1. Erdi Günay demişki 06 Ekim 12 21:30 

  Yazılarınız için kaynak gosterin lütfen .

 2. Metin Yiğit demişki 06 Ekim 12 21:38 

  İlk derlediğimiz yazı dizilerinden bir konuydu. ilgimizi çekmiş bir çok kaynaktan alıntı yapmıştık.O zaman düşünememiştik.Bu konuda size hak veriyorum. Fakat araştırmaya değer bir aile sizde kendi imkanlarınızla araştırabilirsiniz.Yorumunuz için teşekkür ediyoruz..

 3. recepsen demişki 10 Ekim 12 04:49 

  Rothschild ailesi ve rocofeller ailesi ile ilgili bilgileri,Banu Avar yeni dünya düzeni video diye arayın bulursunuz…

 4. Metin Yiğit demişki 10 Ekim 12 17:34 

  Veriğiniz değerli bilgiler için teşekkürler Recep kardeşim

 5. Gencer demişki 02 Kasım 12 09:15 

  Bu araştırmaları vatanını seven herkes okumalı ve çevresini bilgilendirmelidir.Zeitgeist belgeseli ve Gürkan Hacır,Erol Bilbilik diye yazarsanız bu ailenin ve Rockefeller ailesinin dünya üzerinde neler yaptığını ve neler yapabileceğini bir düşünün.

 6. Metin Yiğit demişki 02 Kasım 12 18:27 

  Teşekkürler kardeşim verdiğin bilgilerden yararlanacağım

Yorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!