Dünyada en geçerli iki meslek nedir

15 Haziran 2014 Yazan  
Kategori HABER GÜNCEL

En çok kazandıran meslekler hangisi ?

Doktorluk ve mühendislik ilk iki sırayı alıyor.

Küresel krizle birlikte işsizlik dünya insanının en önemli sorunu. İşsizliği acil çözümlenmesi gereken bir sorun olarak listelerinin başına ülkeler ve işsizliğin bir an önce bitmesini bekleyen insanlık.

Krizle birlikte dünya üzerinde yüz milyonlarca kişi işsizlikle mücadele ederken işsizliğin kapılarına uğramadığı hatta kazançlarında bir azalma olmayan bir meslek var mı diye soruyorsanız. Cevabımız hazır. Doktorlar ve mühendisler…

Milyonlarca gencin hayalini süsleyen tıp ve mühendislik mesleği biz de olduğu gibi hala dünyanın en popüler ve en çok kazandıran meslekleri arasında yeralıyor.

Zor ve uzun bir eğitim süreci ile birlikte yaşam boyu öğrenme ve yoğun çalışma koşullarına rağmen tıp ve mühendislik dünyanın en prestijli ve en iyi kazandıran meslekleri.

Yeni dünyanın teknoloji odaklı olması tüm mühendislik dallarını iş bulma, kariyer ve prestij edinme açısından cazip kılarken tıp bilimin tüm dalları yüzyıllardır prestij ve kazançın simgesi olmaya devam ediyor.

ABD’de yapılan bir istatistik araştırmasında dünyanın  en iyi kazanıdıran meslekleri sıralanmış. Hemen hemen hepsi tıp ve mühendisliğin farklı dallarında oluşuyor.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!