Doğal sütün faydaları nelerdir

04 Ağustos 2018 Yazan  
Kategori BİTKİLER VE SAĞLIK

Neden doğal süt içmeliyiz?
Organik süt içmenin faydaları saymakla bitmez.
Doğal ortamlarda beslenen hayvanlardan elde edilen organik süt, vitaminler, Omega-3 yağ asitleri, beta karoteni ve diğer antioksidanlar açısından daha zengindir. Kolesterolü düşürür, kemikleri kuvvetlendirir. Daha çok neden istiyorsanız sıralayalım…

Antibiyotik içermez

Antibiyotik verilmeyen hayvanlardan elde edilmesi, organik süt içmemiz için en başta gelen sebeplerden biridir. Besinlerden devamlı antibiyotik alırsak, bakteriyel bir enfeksiyon geçirip antibiyotik kullanmamız gerektiğinde ilaç fayda sağlamaz.

Sürpriz bir şekilde organik sütün ömrü diğer normal sütlere göre daha uzundur. Bunun sebebi, organik süt iki kat fazla sıcaklıkta ısıtıldığı için bozulma süresi de uzar, ancak buzdolabında muhafaza etmeyi unutmayın.

Organik süt içmenin diğer bir yararı da büyüme hormonları verilmiş ineklerden elde edilmediği için daha doğaldır ve pestisit içermez. Pestisit kalıntıları gibi kimyasallar bağışıklık sistemini zayıflatır ve çeşitli alerjilere neden olur.

Organik sütte yüksek miktarda bulunan “konjuge linoleik asit” vücutta yağ birikmesini önleyerek kalp krizi riskini azaltır, kan şekerini dengede tutar, ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir.

Süt içerseniz, ister organik olsun ister normal süt, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kalsiyumu bol miktarda sağlamış olursunuz. Böylece kemikler ve dişler kuvvetlenir, kemik yoğunluğu artar.

Daha çok vitamin sağlar
Araştırmalar organik sütün normal sütlerden daha çok vitamin içerdiğini gösteriyor. Süt zaten vitaminler açısından zengin bir gıdadır, organik sütte ise, omega-3 yağ asitleri, beta-karoten ve E vitamini daha da bol bulunur.

Antibiyotik ve büyüme hormonları verilmemiş, zirai ilaçlar kullanılmayan ürünlerle beslenmiş hayvanlardan elde edilen süt içtiğini bilmek size kendinizi iyi hissettirir. Sırf bu neden bile, kendiniz ve çocuklarınız için organik sütü tercih etmenize yeter.

ORGANİK BİR SÜTÜN FAYDALARI
Sütün Yararları nelerdir ?
* Kemik erimesini önler
* Mikrobik enfeksiyonlara karşı etkilidir
* İshali tedavi eder
* Mide rahatsızlıklarını giderir
* Sindirim sistemini düzene sokar
* Ülseri önler
* Beyine enerji verir
* Diş çürüklerini önler
* Kronik bronşiti önler
* Tansiyonu düşürür
* Yağsız süt, kolestrolü düşürür
* Kanserin önlenmesine yardımcı olur
* Büyüme ve gelişmeyi sağlar.
* Vücudu sağlamlaştırır, güçlendirir.
* Kemik erimesini önler
*-Saç ve tırnakların oluşumunda büyük rol oynar.
* Yaşlanmayı geciktirir.
* Vücutta ödem yapan sıvıların toplanmasını önler.
* Cilt üzerinde nemlendirici etki yaparak cildin yıpranmasını engeller.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!