Can Eriğinin bilmediğimiz faydaları var

06 Mayıs 2018 Yazan  
Kategori BİTKİLER VE SAĞLIK

CAN ERİĞİNİN ÖYLE FAYDALARI VARKİ
Hazmı kolaylaştırır. Kilo vermek isteyenler için ideal bir meyvedir. Yeşil erik tükettiğinizde kan şekeri düzeyleri olumlu etkilenir. Erik yedikten sonra kan glikozu ortada görünmektedir. Kan şekeri ne kadar dengeli seyrederse kilo vermek o kadar dengeli ve sürekli olur.

Bağırsakların çalışmasına yardımcı olduğu için, kabızlık gibi rahatsızlıkları bulunanlara tavsiye edilir. İdrar söktürücüdür. Sindirilebilir lif açısından zengin olduğundan, mide gazı, kabızlık ve gaz problemi yaşamamızı da önler.

Fit ve sıkı bir vücut için erik yemelisiniz. Yeşil erik, içeriğindeki c vitamini sayesinde bağ dokusunu güçlendirmekte ve böylece daha sıkı bir vücuda sahip olunmasına katkıda bulunmaktadır.

Kilo vermek istediğinizde de yeşil erik tüketin. Yeşil erik tükettiğinizde kan şekeri düzeyleri olumlu etkilenir. Erik yedikten sonra kan glikozu orta seviyede seyretmektedir. Kan şekeri ne kadar dengeli seyrederse kilo vermek o kadar dengeli ve sürekli olur.

Yeşil erik yüksek miktarda antioksidan içerdiği için, beyin ve kanda yağ iç zarının zarar görmesini önler.

Yeşil erik yiyenlerin astım, akciğer kanseri, soğuk algınlığı, öksürük ve kronik akciğer sorunları gibi rahatsızlıklardan uzak kaldığı araştırmalarca saptanmıştır.

Yaşlılarda düzenli olarak yeşil erik tüketmenin görme sorunlarını önlediği düşünülmektedir.

Kansızlığa iyi gelerek vücuttaki kan oranını arttırır. Demir Eksikliğini önlemede ve tedavi sürecinde yardımcıdır. Anemi gibi kırmızı kan hücrelerinin eksikliği ile ilgili hastalıklar erikteki zengin C vitamini ve demir içeriği nedeniyle engellenmekte etkili olmaktadır.

Ateş düşürücü özelliği sayesinde yüksek ateşli hastalıklarda da kullanılabilir.​
Bağ dokusunu güçlendirmekte ve böylece daha sıkı bir vücuda sahip olmakta yeşil erik etkilidir. C vitamini insan vücudunda bağ dokularının sıkı kalmasında yardımcı olur. Böylece vücudunuzun sıkı, genç, sağlıklı ve uygun görünümlü olmasında yardımcıdır.

Beden ve zihin yorgunluğunu ortadan kaldırarak vücuda zindelik kazandırır.

Damar sertliğine iyi gelir.

Östrojen seviyesini dengelediği için özellikle menopoz dönemindeki kadınlar için faydalıdır. Kadınlarda adet düzenleyici özelliğe sahip olan erik, adet düzensizliğine karşı doğal tedavi yöntemidir.

Romatizmaya iyi gelir.
Vücuttaki zararlı maddeleri dışarı atmaya yardımcı olarak böbrekleri dinlendirir.
Sinirleri sakinleştirir.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!