2018 Hac Kuraları Ne Zaman çekilecek

25 Ocak 2018 Yazan  
Kategori HABER GÜNCEL, İSLAM VE YAŞAM

2018 Hac Kuraları Ne Zaman?
2018 Hac kuraları çekilişi ne zaman? Diyanet açıkladı…
Hac kuraları ne zaman?2018 Hac kuraları için tarih belirlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Hac kuraları tarihini açıkladı. İşte milyonlarca hacı adayı tarafından merakla beklenen hac kuralarının tarihi…

2018 Hac kuraları çekilişi ne zaman? Diyanet açıkladı…
2018 Hac kuraları tarihini belirlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Hac kuraları tarihi açıklandı. İşte 2018 Hac kuralarına ilişkin merak edilen soruların yanıtları…

HAC KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adayları, geçtiğimiz günlerde hac kayıtlarını tamamladı ve yapılacak olan hac kuraları için bekleyişe geçti. Yapılacak olan kura çekimiyle birlikte 2018 yılında hacca gidecek olan vatandaşlar belirlenecek.

Hac kuraları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek ve çıkan isimler, hacca gitmeye hak kazanacak. Daha sonra işlemler tamamlanacak ve hacı adayları kutsal topraklar için yola çıkacak.

2018 yılı hac kuraları, 1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 11:00’de Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda çekilecek.

Böylece 2 milyonu aşkın hacı adayı, kura çekiminde kendi adının çıkmasını bekleyecek.

Kutsal topraklara gidebilmek için geçtiğimiz yıl eski başvurularla birlikte toplam başvuru yapan vatandaşların sayısı 2 milyonu aşmıştı. Bu yıl bu sayının daha fazla olması bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2017 yılında Suudi yetkililerle imzaladığı protokolle birlikte ülkemizden kutsal topraklara gidecek kişi sayısı 80 bine çıkarılmıştı.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorum Yazaken SeviyeLi YorumLar Yazınız.!